Kineziterapija
Žmogus buvo sukurtas judėti, todėl judėjimas yra svarbi mūsų gyvenimo dalis. Jis reikalingas, kad išliktume sveiki, energingi ir laimingi.
Kineziterapija yra specializuota fizinės terapijos šaka, skirta prevencijai, diagnostikai, gydymui ir pacientų fizinio aktyvumo atstatymui. Ji yra grindžiama judėjimo ir fizinio aktyvumo principais. Kineziterapijos tikslas - pagerinti paciento fizinę būklę, atkurti judėjimo funkcijas, sumažinti skausmą, koreguoti laikyseną ir pagerinti gyvenimo kokybę. Iš dviejų graikų kalbos žodžių kilęs terminas kineziterapija reiškia - "kinesis" - judesys, o "therapeia" - gydymas. Taigi kineziterapija galima dar kitaip vadinti - gydymas judesiu. Tai vienas pagrindinių reabilitacijos būdų, pagrįstas tinkamais kūno judesiais, kurie gali padėti: atnaujinti, pagerinti, išlaikyti raumenų, kaulų, širdies bei kraujagyslių ir kitų organų sistemų būklę.
Kineziterapeutas - sveikatos priežiūros specialistas, kursi įgyvendina kineziterapijos principus, siekiant pagerinti paciento būklę ir palengvinti judėjimą.
Kineziterapijos procedūrose naudojamos įvairios priemonės, tokios kaip gimnastikos kamuoliai, elastinio pasipriešinimo priemonės, svarmenys, lazdos, nestabilios platforkos ir kt.
Siekiant sėkmingo gydymo judesiu, kineziterapeutas turi atsižvelgti į bendrą paciento būklę ir konkrečius sveikatos sutrikimus bei nusiskundimus. Tokiu būdu efektyviau parenkamos priemonės, metodai ir technikos.
Kineziterapijos nauda:
- sumažina ir/arba pašalina skausmą, atkuria raumenų ir sąnarių funkcijas;
- padeda išvengti, kartais, visai nereikalingos operacijos;
- pagerina mobilumą;
- atsigauti po insulto;
- atsigauti po sporto traumos, arba jų prevencijai;
- gerina pusiausvyrą;
- padeda valdyti diabetą ir kraujagyslių būklę;
- padeda valdyti su amžiumi susijusias problemas tokias kaip sąnarių pakeitimas, artritas ar osteoporozė;
Turite kineziterapeutui klausimų?
Drąsiai savo klausimą palikite užklausos langelyje ir mes pasistengsime kuo greičiau į juos atsakyti.
Krepšelis
Krepšelis tuščias.