Kas yra TRIGERINIAI TAŠKAI, kaip susidaro, kaip sau padėti?
2022 m. gegužės 16 d. 14:24,
Komentarų nėra
TRIGERINIS TAŠKAS - padidinto dirglumo sritis raumeninėje skaiduloje. Spaudžiant ta vieta yra skausminga, ir skausmas gali pasireikšti ne tik lietimo vietoje. Sveikas raumuo liečiant yra elastingas, minkštas ir neskausmingas, judesio metu jis taip pat išlieka laisvas ir neskausmingas – susitraukia ir grįžta į savo formą bei ilgį.
Įsitempęs raumuo susitraukęs negrįžta į savo pradinę formą, jis lieka sutrumpėjęs. Tokiame raumenyje sutrinka kraujotaka ir limfos cirkuliacija, liečiant raumenį jaučiamas sukietėjimas, raumeniniai „voleliai” ar „mazgeliai”. Jie vadinami trigeriniais taškais. Tokie trigeriniai taškai susiformuoti gali ir raumenyse, ir fascijoje. (fascija - jungiamojo audinio plėvė sudaryta iš kolageninių skaidulų ir fibrocitų. Ji apsupa kaulus, raumenis, organus, kraujagysles ir kita.)
Dažniausios RAUMENŲ ĮTAMPŲ ZONOS:
- užpakalinė kaklo-menčių zona
- krūtinės, pečių raumenys
- nugaros apatinė dalis
- sėdmenys
- blauzdos
- priekinė šlaunų dalis.
KAS LEMIA taškų SUSIFORMAVIMĄ?
- Nuolatinė įtampa, stresas.
- Netaisyklinga laikysena.
- Buities bei laisvalaikio ergonomikos nepaisymas. Naudojantis nepatogiais baldais, neteisingai atliekant buities darbus, minant nepritaikytą dviratį, miegant nepatogioje lovoje, ant per aukštos pagalvės, taip pat lemia pokyčius raumeninėse struktūrose.
- Nejudrumas ir sėdimas darbas. Sėdime pakumpę, palinkę į priekį, užmirštame periodiškai keisti pozą, nepalaikomi mūsų fiziologiniai linkiai, žiūrime į telefono ekraną nuolat pasvirusia galva. Vieni raumenys persidirba, kiti nieko neveikia.
KAS PADEDA SUMAŽINTI RAUMENŲ ĮTAMPĄ?
- Judėjimas ir kuo įvairesni kūno judesiai.
- Kasdienė mankšta.
- Tempimo pratimai.
- Įvairūs pratimai su volais ir masažinėmis priemonėmis.
- Masažas.
- Meditacija.
- Lėtas kvėpavimas.
- Kokybiškas miegas.
- Vidinė ramybė.
Jeigu kyla klausimų - susisiekite su mumis!
Komentarų nėra
Atsakykite
Krepšelis
Krepšelis tuščias.